Portal podróżniczy stworzony przez Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

Mnóstwo dziennikarskich reportaży, tysiące fotografii i ponad 150 planów globtroterskich podróży w dniu premiery wypełniło portal podróżniczy przygotowany przez współtwórców sukcesu największego serwisu biznesowego w Polsce. Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów internetowych, w tym we wdrażaniu oraz promocji stron, e-sklepów, portali.

– Do tej pory pracowaliśmy tylko dla naszych klientów, teraz przyszedł czas, aby przygotować własny serwis – mówią twórcy Wypraw Marzeń. Tomasz Bonek to wieloletni redaktor naczelny Money.pl, Marta Smaga była natomiast dyrektorem IT i do spraw rozwoju tej marki.

Od 2004 roku, przez 11 lat współtworzyli to najpopularniejsze medium ekonomiczne, docierające w kulminacyjnym punkcie rozwoju do przeszło 7 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Jako jedni z pierwszych w polskiej sieci zajmowali się pozycjonowaniem w Google oraz lead generation – sprzedażą produktów oraz usług finansowych w internecie. Swoje doświadczenie zebrali w serii książek – poradników biznesowych wydanych przez prestiżowe wydawnictwo Wolters Kluwer. Teraz prowadzą pod własną marką spółkę świadczącą usługi marketingu internetowego dla największych firm, a w szczególności specjalizują się w przenoszeniu dobrze prosperujących biznesów off-linowych do on-linu.

Duet Bonek i Smaga był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie, na zlecenie Grupy Onet – Ringier Axel Springer Polska, polskojęzycznej edycji globalnego serwisu Business Insider, czyli za debiut internetowy roku 2016, który już po trzech miesiącach funkcjonowania stał się drugim, największym portalem biznesowym w kraju, ustępując jedynie Money.pl.

Wyprawy Marzeń to kolejny serwis kontentowy z dużym potencjałem na szybkie wzrosty oglądalności, choć – jak podkreślają jego autorzy – nienastawiony na wielomilionową publiczność, za to mocno wyspecjalizowany i docierający do ściśle określonej grupy docelowej. Mają nią być osoby zarabiające znacznie więcej niż średnia krajowa, menedżerowie z zasobnym portfelem, którzy spędzają urlopy za granicą, poznając egzotyczne kraje i kultury.

Wabić ich do serwisu mają bogate reportaże z najodleglejszych stron świata, pisane przez profesjonalnych dziennikarzy, niebanalne fotografie oraz propozycje programów wypraw. W przyszłości, po osiągnięciu odpowiednich wskaźników oglądalności, serwis wzbogacony zostanie o oferty polskich i zagranicznych biur podróży, które oferują wyprawy szyte na miarę oraz grupowe, co ma być głównym źródłem przychodów przedsięwzięcia.

Kontent i marketing internetowy to niewątpliwie jedne z najmocniejszych stron Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Firmę tworzą bowiem uznani specjaliści z tych dziedzin, w tym także dziennikarze od kilkunastu lat związani z rozmaitymi mediami.