Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy. Nowa książka Tomasza Bonka

Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy. Nowa książka Tomasza Bonka

Zapomniany obóz III Rzeszy na Dolnym Śląsku. Eksperymenty na więźniach w tajnym komandzie SS. Broń, która miała odmienić losy II wojny światowej.

Mała miejscowość Dyhernfurth na Dolnym Śląsku. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Hitler marzy bowiem o Wunderwaffe, która zapewniłaby mu szybkie zwycięstwo. Jednak to nie rakiety V1 i V2 czy bomba atomowa mają zapewnić Führerowi triumf, a broń chemiczna produkowana przez więźniów obozu ukrytego w lesie na rubieżach Rzeszy.

Naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu tabun i sarin, bojowe środki trujące. Testują je najpierw na małpach w ściśle tajnym laboratorium, a następnie na więźniach obozu, których nazywają elfami. Skutki oddziaływania tych substancji na organizmy są przerażające. Użyte na froncie mogą zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Produkowane są ich tysiące ton. Bomby i pociski wypełnione toksycznym gazem czekają na właściwy moment wojny.

Jak wielkie spustoszenie ta broń siała wśród więźniów? Ile zabrakło, by II wojna światowa zakończyła się inaczej? Jakie tajemnice ujawnili Ci, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty oraz marsze śmierci, które wyruszyły z obozu ukrytego w dolnośląskim lesie? Jaką karę ponieśli ludzie odpowiedzialni za te zbrodnie?

Tomasz Bonek, dziennikarz i autor reportaży historycznych, przeprowadza śledztwo, w którym odkrywa nieznane karty wojennej historii i przytacza przerażające wspomnienia więźniów. O tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć.

Obejrzyj zwiastun filmowy książki “Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rrzeszy”

Opowieść o “Chemii śmierci”

 

“Chemia śmierci”- premiera

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z okazji premiery “Chemii śmierci”. Nowa książka Tomasz Bonek, reporter – dokumentalista, której premiera już 2 czerwca, opowiada o najtajniejszym obozie III Rzeszy i popełnionych tam zbrodniach.

Z kodem “reportaz” książkę kupicie 37% taniej (do 10.06): https://bit.ly/3fSJSNW

Opublikowany przez Znak Horyzont Niedziela, 30 maja 2021