Życiorys


Tomasz Bonek

przez 11 lat kierował jako redaktor naczelny największym polskim medium biznesowym – portalem Money.pl i był współtwórcą jego sukcesu.

Przez następne lata jako dyrektor wydawniczy kierował redakcjami ekonomicznymi Grupy Onet – Ringier Axel Springer Polska (Forbes.pl, Biznes.Onet, Business Insider). Wprowadził do Polski i zbudował pierwszą redakcję serwisu Business Insider, która jest obecnie drugim w naszym kraju pod względem liczby użytkowników serwisem ekonomicznym.

Pracę jako dziennikarz rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku w „Gazecie Wrocławskiej”, a następnie w „Słowie Polskim” (stworzył i był kierownikiem działu ekonomicznego redakcji tego dziennika aż do fuzji tytułu z Gazetą Wrocławską).

W latach 2000, w telewizji TVP Wrocław był współautorem i prowadzącym programu BiznesManiak.

Jego artykuły publikowane były także w: „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku”, „Pulsie Biznesu” i „Press”.

Od 2004 do 2015 roku był redaktorem naczelnym portalu finansowego Money.pl. Tu stworzył od podstaw redakcję serwisu, która obecnie jest jednym z największych profesjonalnych zespołów dziennikarskich publikujących w polskim internecie. Odpowiadał też za wizerunek Grupy Money.pl. Kształtował również zawartość magazynów w Grupie Money.pl: iWoman.pl i MenStream.pl, Platine.pl.

Od 2007 roku wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotów: dziennikarstwo internetowe, dziennikarstwo ekonomiczne, redakcja portali internetowych, internet jako narzędzie public relations, reportaż podróżniczy.