Książki biznzesowe


Jak zarabiać w internecie. Tomasz Bonek

Jak zarabiać w internecie. Tomasz Bonek

 

Ta książka to kompleksowe źródło aktualnej wiedzy na temat tworzenia skutecznych, czyli przynoszących zyski witryn internetowych, a także ich promowania, budowania oglądalności i wizerunku.

 

Jest to również poradnik dotyczący efektywnej promocji firm, organizacji, produktów i osób w sieci za pośrednictwem narzędzi takich jak Google czy media społecznościowe.

Autorzy przedstawiają bieżące trendy w tworzeniu stron internetowych, pozycjonowaniu, e-marketingu, których znajomość jest dziś niezbędna do tego, by w działalności internetowej wyprzedzić konkurencję.

Posługując się przystępnym językiem, zrozumiałym także dla osób, które nie są związane z branżą internetową, wskazują m.in.:

 •  jak zaprojektować i założyć serwis internetowy lub stronę,
 •  jak mierzyć oglądalność witryny,
 •  jak promować w internecie firmę, markę, portal, sklep i jak efektywnie reklamować się w sieci,
 •  jak zarabiać na sprzedaży online,
 •  jak zarabiać na sprzedaży produktów i usług finansowych w internecie,
 •  na jakie wymogi prawne należy zwrócić uwagę.

 

 

Biznes w internecie. Tomasz bonek

Jeśli prowadzisz firmę w jakiejkolwiek branży i nie wykorzystujesz jeszcze biznesowego potencjału internetu, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Została przygotowana przez specjalistów od lat związanych z biznesem internetowym w Polsce, pracujących dla Money.pl, jednej z największych grup internetowych w kraju.

Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi m.in. na pytania:

 • Co zrobić, by szybko zbudować wizerunek firmy w internecie?
 • Jak sprzedawać w sieci i skutecznie się w niej reklamować?
 • W jaki sposób wypromować markę w wyszukiwarce Google?
 • Kiedy warto, a kiedy nie, promować się na Facebooku?
 • Ile kosztuje promocja on-line i na co zwracać szczególną uwagę przy planowaniu kampanii reklamowych?

Książka jest kompleksowym poradnikiem o promowaniu, sprzedaży oraz budowaniu wizerunku marek, firm, produktów i osób w najszybciej rozwijającym się dziś medium. Autorzy opisują w nim szczegółowo wszystkie istotne narzędzia on-line i radzą, jak je wykorzystać w praktyce.

Czytelnik dowie się, jak stworzyć dobrą stronę WWW lub sklep internetowy, jakie metody są najlepsze do promowania sprzedaży, a jakie sprawdzają się w działaniach PR. Znajdzie tu także rady, jak wybrać agencję bądź freelancera do przygotowania strony WWW lub kampanii promocyjnej i na co uważać przy współpracy ze zleceniobiorcą. Dowie się też, jak badać skuteczność prowadzonych działań.

Poradnik jest adresowany do przedsiębiorców oraz menedżerów marketingu i PR, którzy chcą wykorzystać internet do promocji swojego biznesu. Może też być przydatny każdemu, kto chce uruchomić swój własny e-biznes.

 

Tomasz Bonek - Biznes na Facebooku

Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak promować firmę, produkt, osobę czy usługę, wykorzystując najnowsze sposoby komunikacji w internecie.

Autorzy opowiadają w niej o fenomenie mediów społecznościowych, które stały się potężnym orężem w rękach marketingowców i specjalistów od public relations. Jak z nich korzystać, ale także jakie niosą ze sobą zagrożenia? Jak zastosować je do budowania pozytywnego wizerunku albo jak wykorzystać w sytuacji kryzysowej? Co zrobić, by te działania nie wzniecały internetowych pożarów? Autorzy udzielają odpowiedzi w książce, przytaczając dziesiątki przykładów działań, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Omawiają szczegółowo takie zagadnienia, jak:

 • rodzaje mediów społecznościowych i źródła ich popularności,
 • marketing i PR w mediach społecznościowych,
 • reklama i promocja na Facebooku oraz w NK.pl,
 • prowadzenie dobrego fanpage’a na Facebooku,
 • konkursy, aplikacje i reklamy na Facebooku,
 • sytuacje kryzysowe i sposoby wychodzenia z nich,
 • metody promocji w społecznościach profesjonalistów,
 • marketing szeptany i wirusowy w mediach społecznościowych,
 • prowadzenie bloga firmowego i promowanie się na blogach,
 • badanie skuteczności działań promocyjnych w mediach społecznościowych,
 • zasady odpowiedzialności za komentarze na forum internetowym i na Facebooku,
 • prawo autorskie a publikacje w internecie.

Adresaci:
To interesująca propozycja dla przedsiębiorców, menedżerów oraz specjalistów ds. marketingu
i PR wykorzystujących media społecznościowe w działaniach promocyjnych, a także dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką, a zwłaszcza aktywnych użytkowników Facebooka, Twittera, blogosfery.

 

internet dla seniora

Ta książka przekona każdego, że nauczenie się korzystania z sieci nie jest niczym trudnym. W prosty i przejrzysty sposób wskaże, jak szybko zdobyć biegłość w posługiwaniu się internetem, i pomoże docenić zalety tego najważniejszego współczesnego wynalazku.

Krok po kroku wyjaśniono w niej wszystkie podstawowe kwestie i opisano funkcje, z którymi należy się zapoznać, żeby w pełni wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje internet – by nie tylko ułatwiał codzienne życie, ale także dostarczał wiedzy i rozrywki.

Przystępnie i przejrzyście wskazano między innymi:

– jak korzystać z poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych,

– jak robić zakupy przez internet,

– jakie serwisy internetowe mogą być przydatne seniorowi,

– jak korzystać z portali społecznościowych i forów internetowych,

– jak założyć bloga,

– gdzie oglądać legalnie filmy wideo w internecie,

– jak założyć internetowe konto bankowe,

– jak bezpiecznie korzystać z internetu.

Szczegółowe wskazówki ilustrowane są licznymi przykładami, które ułatwią każdemu  praktyczne ćwiczenie poszczególnych działań i zdobycie sprawności w poruszaniu się w sieci. Wyjaśniono także podstawowe terminy związane z internetem, co dodatkowo pomoże czytelnikowi w oswojeniu wirtualnego świata.