Sukces Money.pl

20 lat temu rozpoczęła się moja medialna droga zawodowa. Najpierw pracowałem dla gazet regionalnych, Telewizji Polskiej (gdzie prowadziłem własny program zatytułowany “Biznesmaniak”), pisałem do Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu, Newsweeka.

W lutym 2004 r. zostałem redaktorem naczelnym portalu Money.pl.

Money.pl odwiedzało wówczas około 100 tys. osób miesięcznie, co już było sukcesem, a redakcję portalu tworzyły dwie osoby bez doświadczenia dziennikarskiego. Główna strona serwisu zbudowana była z „Tematu dnia” (zmieniał się raz dziennie), „Tematu tygodnia” (przygotowywanego, oczywiście, raz na tydzień) i kilkunastu newsów, a do redakcji firmy przysyłały bannery do publikacji w portalu pocztą tradycyjną o wymiarach 5m x 2m.

Przez lata, wspólnie z zespołem wybitnych specjalistów oraz grupą redaktorów, którą skupiłem wokół Money.pl, współtworzyłem dziś już największe polskie medium biznesowe. Z serwisów Grupy Money.pl w marcu 2015 r. korzystało ponad 7 mln realnych użytkowników, co dało jej mocną pozycję wśród 20 największych grup internetowych w polskim internecie. Sam Money.pl od lat znajduje się natomiast wśród liderów kategorii Biznes/Finanse/Prawo jedynego standardu analizy polskiej sieci – badania Gemius, a w całej grupie medialnej zatrudnialiśmy prawie 200 osób.

Money.pl przez od 2006 roku należał do niemieckiego, prestiżowego wydawnictwa Holtzbrinck Publishing Group (Handelsblatt, Holtzbrinck Networks).

W grudniu 2015 roku, po intensywnym procesie inwestycyjnym, doprowadziliśmy do sprzedaży portalu i zależnych spółek do Grupy Wirtualna Polska.

Przez kolejne lata byłem dyrektorem biznesowych redakcji on-line Grupy Onet – RAS Polska i zarządzałem takimi markami, jak: Biznes.Onet, Forbes.pl, Biznes.pl, a przede wszystkim wprowadziłem do naszego kraju polskojęzyczną wersję globalnego serwisu Business Insider (zbudowałem jego redakcję, strategię monetyzacji i rozwoju).

Jestem również prezesem zarządu i redaktorem naczelnym serwisu Interaktywnie.com, branżowego portalu adresowanego do osób pracujących w internecie, a przede wszystkim zajmujących się marketingiem internetowym.

Od lat, wraz z Martą Smagą (byłą dyrektor działu IT Money.pl) prowadzę agencję consultingowo-marketingową: Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o., zajmującą się kompleksową realizacją projektów internetowych.

Wykładam na Uniwersytecie Wrocławskim reportaż podróżniczy, dziennikarstwo ekonomiczne oraz marketing internetowy.

Prowadzę szkolenia, doradzam.

Zapraszam do kontaktu.