Sukces Money.pl


Tomasz Bonek

w lutym 2004 r. został redaktorem naczelnym portalu Money.pl.

Money.pl odwiedzało wówczas około 100 tys. osób miesięcznie, co już było sukcesem, a redakcję portalu tworzyły dwie osoby bez doświadczenia dziennikarskiego.

Przez 11 lat, wspólnie z zespołem specjalistów oraz grupą redaktorów, którą skupił wokół Money.pl, Tomasz Bonek współtworzył dziś już największe polskie medium biznesowe. Z serwisów Grupy Money.pl w marcu 2015 r. korzystało ponad 7 mln realnych użytkowników, co dało jej mocną pozycję wśród 20 największych grup internetowych w polskim internecie. Sam Money.pl od lat znajduje się natomiast wśród liderów kategorii Biznes/Finanse/Prawo jedynego standardu analizy polskiej sieci – badania Gemius, a w całej grupie medialnej zatrudniał prawie 200 osób.

Money.pl przez od 2006 roku należał do niemieckiego, prestiżowego wydawnictwa Holtzbrinck Publishing Group (Handelsblatt, Holtzbrinck Networks).

W grudniu 2015 roku, po intensywnym procesie inwestycyjnym, portal został sprzedany Grupie Wirtualna Polska.

Przez kolejne lata Tomasz Bonek był dyrektorem biznesowych redakcji on-line Grupy Onet – RAS Polska i zarządzał takimi markami, jak: Biznes.Onet, Forbes.pl, Biznes.pl, a przede wszystkim wprowadził do naszego kraju polskojęzyczną wersję globalnego serwisu Business Insider (zbudował jego redakcję, strategię monetyzacji i rozwoju).

Jest również prezesem zarządu i redaktorem naczelnym serwisu Interaktywnie.com, branżowego portalu adresowanego do osób pracujących w internecie, a przede wszystkim zajmujących się marketingiem internetowym.

Od lat, wraz z Martą Smagą (byłą dyrektor działu IT Money.pl) prowadzę agencję consultingowo-marketingową: TBMS Sp. z o.o., zajmującą się kompleksową realizacją projektów internetowych.

Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim reportaż podróżniczy, dziennikarstwo ekonomiczne oraz marketing internetowy.

Prowadzi szkolenia, doradza mediom i dużym firmom w zakresie marketingu internetowego.

Kontakt: