Praca w mediach

W lutym 2004 r. rozpocząłem pracę w portalu Money.pl. Koledzy-dziennikarze i ówcześni szefowie mówili mi: – Nie odchodź z redakcji gazety! Zginiesz w tym internecie!

Money.pl odwiedzało wówczas około 100 tys. osób miesięcznie, co już było sukcesem, a redakcję portalu tworzyły dwie osoby bez doświadczenia dziennikarskiego. Główna strona serwisu zbudowana była z „Tematu dnia” (zmieniał się raz dziennie), „Tematu tygodnia” (przygotowywanego, oczywiście, raz na tydzień) i kilkunastu newsów.

Przez lata, wspólnie z całym zespołem wybitnych specjalistów oraz grupą redaktorów, którą skupiłem wokół Money.pl, współtworzyłem dziś już największe polskie medium biznesowe. Z serwisów Grupy Money.pl w marcu 2012 r. korzystało prawie 5 mln realnych użytkowników, co dało jej mocną pozycję wśród 20 największych grup internetowych w polskim internecie. Sam Money.pl od lat znajduje się natomiast wśród liderów kategorii Biznes/Finanse/Prawo jedynego standardu analizy polskiej sieci – badania Megapanel PBI/Gemius.

W styczniu 2015 roku, po przejęciu Money.pl przez Grupę Wirtualna Polska, rozstałem się z firmą. Teraz prowadzę własną firmę: Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o., zajmującą się kompleksową realizacją projektów internetowych.

Jestem również dyrektorem onlinowych redakcji biznesowych w Onecie i Ringier Axel Springer Polska.