Książki biznesowe:

„Biznes w internecie. Praktyczny poradnik o marketingu, sprzedaży, public relations on-line i promocji w mediach społecznościowych”


Książki podróżnicze:

 „Lubiąż. Mroczne tajemnice opactwa” – w sprzedaży od września 2012 r.

„Przeklęty skarb. Opowieść o klejnotach wartych 100 mln dolarów, które w ostatnich latach PRL wyrzucono na śmietnik”


Informacje:

Tomasz Bonek od 2004 roku tworzy i kieruje redakcją Money.pl, najpopularniejszego portalu biznesowego w polskim internecie. Jest także prezesem zarządu i redaktorem naczelnym Interaktywnie.com, branżowego magazynu adresowanego do osób tworzących w internecie.

Odpowiadał za budowanie wizerunku portalu Money.pl, kształtował również zawartość merytoryczną serwisów life-stylowych należących do Grupy Money.pl: iWoman.pl, MenStream.pl, Platine.pl.

Dziennikarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Kierował w tym czasie działem ekonomicznym dużego dziennika regionalnego, współtworzył i prowadził program BiznesManiak emitowany przez Telewizję Polską, pisał do Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu, Newsweeka i Press.

Współpracuje również z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzi cykle zajęć o public relations w sieci i o dziennikarstwie portalowym.

Każdą wolną chwilę wykorzystuje natomiast na podróżowanie do bardzo odległych i bardzo bliskich miejsc. Z każdej egzotycznej wyprawy pisze reportaże, publikuje fotografie.